Orawa to urokliwy region leżący na zachód od Podhala.

Co tu można znaleźć?

Przede wszystkim wspaniale dziedziny, niewysokie wzgórza ciągnące się heti - pod Babią Górę. Niezapomniany widok na tę największą górę polskich Beskidów.

Można godzinami wędrować uroczymi łąkami i delektować się cudną panoramą Tatr, które tu widać w całej okazałości.

Na południu srebrzy się Jezioro Orawskie, leżące już po słowackiej stronie. Zresztą do południowych sąsiadów stąd zupełnie niedaleko, a koniecznie trzeba zobaczyć Orawski Podzamok - bez przesady to jeden z najpiękniejszych średniowiecznych zamków Europy.

A co więcej? Mamy niekończące się bory pełne jagód, brusznic i żurawiny, nie mówiąc o grzybach...

A rzeki? Nasz region przecina Czarna Orawa, która zbiera wody i spod Babiej Góry i z Pasma Podhalańskiego, a potem zabiera je na ... południe, doplywa do Wagu, Wag do Dunaju i wreszcie do Morza Czarnego, czyli zupełnie inaczej niż większość naszych polskich rzek.

Jednak największym skarbem Orawy jest spokój - tu można naprawdę odpocząć od zgiełku miast, ale również od turystów, którzy ma sowo ciągną raczej do Zakopanego i na Podhale. Zatem możemy tutaj wędrować i wędrować i nie spotkamy turysty, a miejscowi...? Miejscowi to bardzo otwarci ludzie i kiedy pytają: Ka idziecie? - to tylko z życzliwości.

Zabytki? Wyjątkowy Skansen w Zubrzycy Górnej oraz piękny, XVII-wieczny kościółek w Orawce - powinny zadowolić każdego. A ieśli sama Orawa to mało? Co za problem? Mamy stąd blisko i w Tatry, i do Zakopanego, i w Gorce i do Rabki, i do Zawoi.

Wycieczka na Babią Górę obowiązkowa. Po dniu pełnym wrażeń odprężenie na basenach z gorącymi źródłami w niedalekich Orawicach na Słowacji... Co więcej dodać?

Bywojcie do nos, piyknie Wos pytomy!!!

Orawa

Babia Góra

Curabitur rutrum porta dui eget mollis. Nullam lacinia dictum auctor. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.